Joga smiechu (hasya yoga) spočíva  v tom, že každý z nás sa môže smiať bez dôvodu, bez vtipov, humoru, komédie, alebo iných vonkajších podmienok.

Smejeme sa na základe slobodného rozhodnutia, dobrovoľne a z vlastnej vôle.
Smiech vyvolávame prostredníctvom kombinácie cvičení založených na smiechu v skupine, očného kontaktu a detskej hravosti.
Práve skupinová dynamika vedie postupne k prirodzenému, spontánnemu a nákazlivému smiechu. Pri joge smiechu kombinujeme smiechocviky a ďalšie aktivity s jógovým dýchaním. To prináša do tela a mozgu viac kyslíku.
Koncept jogy smiechu je založený na vedecky overenom fakte, že naše telo nedokáže rozlíšiť medzi „predstieraným“ a „skutočným“ smiechom, pokiaľ sa smejeme dobrovoľne na základe nášho slobodného rozhodnutia. Oba tieto smiechy sú pre naše telo aj myseľ rovnako prospešné.
Jogu smiechu inicioval indický lekár Dr. Madan Kataria v roku 1995, keď po štúdiu  liečivých účinkoch humoru a smiechu, založil prvý Klub smiechu. Od tej doby vzniklo viac ako 10 tisíc klubov smiechu vo viac ako 65 krajinách sveta a joga smiechu je využívaná v mnohých oblastiach.

TEŠÍ NÁS :)                                   

SMIECHOHRY a JOGA SMIECHU  na KREMNICKÝH GAGOCH 2014

 
 
     
 
 
 
 foto: Ivan Čillík www.ivancillik.eu